Oddělení pro mládež

Prosinec

5. 12.  Se uskutečnila beseda s historičkou Mgr. Zdeňkou Čepelákovou. Fotografie zde.

16. 12.  SUPERČTENÁŘ – Jako každý rok touto dobou jsme rozvezli s paní ředitelkou na všechny Základní školy a gymnázium Ostrov výborné dorty a knižní ceny. Odměňovali jsme vždy nejlepší třídu a tři nejlepší čtenáře z celé školy, kteří se snažili během měsíců říjen až listopad nasbírat nejvíce bodů. Fotogalerie zde.

Listopad

30. 11. Oslavili jsme DEN DĚTSKÉ KNIHY společně s kytarovým kroužkem z MDDM Ostrov a dětskými čtenáři.

Říjen

18. 10. Naší knihovnu navštívilo Občanského sdružení dětí se zdravotním postižením Krásný Jez u Bečova. Prohlédli si se zájmem prostory knihovny a pobesedovali nad knihami v oddělení pro mládež.Fotogalerie zde.

7. 10. Proběhlo dětmi oblíbené POHÁDKOVÉ MALOVÁNÍ A ZPÍVÁNÍ jako doprovodný program k Dětskému filmovému festivalu Otty Hofmana. Vždy soutěží předškoláci z MŠ v malování a žáci třetích tříd ZŠ si nachystají hudebně-pohádkové vystoupení. Fotografie zde.

Srpen

30. 8. Proběhl druhý ročník soutěžního odpoledne pro děti – LOUČENÍ S PRÁZDNINAMI. Fotografie zde.

Červen

26. – 27. 6. Proběhlo slavnostní PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE (fotografie zde) a žákům druhých tříd udělen Řád zlaté knihy. Fotografie zde. Akce probíhá v rámci projektu Knížka pro prvňáčka – Už jsem čtenář.

Květen

25. 5.  Pořádala naše knihovna v rámci Klubu dětských knihoven krajskou soutěž HRY BEZ HRANIC. Do soutěže se zapojilo 15 knihoven karlovarského kraje s 5- ti členným dětským družstvem. Fotografie zde.

Duben

5. 4. Proběhla jako každoročně pohádková NOC S ANDERSENEM. Fotografie zde.  Tato akce je mezinárodní a více se o ní můžete dočíst zde.

Březen

IQRACE – Proběhl první ročník soutěže s IQ kódy. Slavností vyhlášení proběhlo 14.6.2013. Fotografie zde.

Únor

SID 13 – V rámci dne Bezpečného internetu proběhla pro žáky ZŠ odborná přednáška.

Fotky
Celé česko čte dětem Ptej se knihovny
Noc s Andersenem Klub dětských knihoven
Den bezpečného internetu